Kinga

Service Delivery Executive

Wykładam na uczelni, wyłapuję talenty i sama ciągle się dokształcam. Praca zawodowa to ważna część mojego życia, dlatego wybrałam firmę, która pomaga mi rozwinąć skrzydła.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy w dziale Usług Stałych? Sprawdź, co na jej temat powiedziała nam Kinga Moska, Service Delivery Executive w Hicron.

Robota dla Sherlocka, czyli Usługi Stałe w akcji

– Czym zajmuje się Service Delivery Executive?

Innymi słowami można mnie nazwać Opiekunem Klienta i Liderem Zespołu wspierającego Klienta. Oficjalnie mój zespół liczy 20 osób, natomiast w związku z angażowaniem osób spoza mojego teamu administracyjnego, a nawet spoza zespołu projektowego, czyli Delivery, czasami liczba sięga nawet 30 osób.

– Są wśród nich kobiety?

Tak. Pierwszy raz w mojej karierze zawodowej współczynnik kobiet jest tak wysoki. W moich poprzednich projektach było to zazwyczaj około 80 kobiet. Tym razem proporcje są bardzo wyrównane.

– Twój dział nie zajmuje się wdrożeniami. Jaką więc rolę odgrywa w Hicron?

Nasz Klient jest już po wdrożeniu. My zajmujemy się utrzymaniem, wsparciem i dalszym rozwojem jego systemu, czyli tak zwanym business continuity. Rozwiązujemy codzienne problemy, które pojawiają się w systemie użytkowanym przez Klienta, a także usprawniamy istniejące już rozwiązania poprzez rozszerzanie funkcjonalności, bądź proponowanie nowych.

– Czy ludzie z Twojego zespołu mają jakieś cechy wspólne?

Tak, zdecydowanie! Po pierwsze, wyróżnia ich wysokorozwinięta komunikatywność – jest to cecha niezbędna w pracy konsultanta, który na co dzień kontaktuje się z Klientem. Na szczęście udało nam się dobrać również pod względem poczucia humoru, również tego czarnego.

Kolejną ważną kwestią są ambicje. Cieszy mnie, że w moim zespole mam bardzo ambitnych ludzi, których nie trzeba specjalnie namawiać do zrobienia różnych rzeczy, wystarczą drobne podpowiedzi czy nakierowania.

– Czy ludzie z Twojego zespołu to programiści?

Tylko część. Pozostali członkowie zespołu najczęściej mają kierunkowe wykształcenie w obszarze logistyki bądź finansów, ale zdarzają się także tacy, którzy zmienili branżę i przekwalifikowali się z innych zawodów. Najważniejsze, żeby konsultant potrafił rozpoznać i znał procesy biznesowe, które zachodzą u Klienta, nie musi przy tym znać języka programowania SAP-a.

– Kto nie nadaje się do tej pracy?

Nie nadają się osoby, które mają problemy z komunikacją oraz te, które nie posiadają zmysłu analitycznego, czyli takiego Sherlocka w sobie. Bo my robimy trochę detektywistyczną robotę – zajmujemy się tropieniem potencjalnych problemów, wyszukiwaniem nowych rozwiązań, ustalaniem zależności i powiązań między jednym czynnikiem a drugim.

– A Ty co najbardziej lubisz w tej pracy?

Ja najbardziej lubię ludzi. Bardzo lubię z nimi pracować, wchodzić z nimi w interakcje, obserwować jak się rozwijają na przestrzeni kilku miesięcy. To mi daje ogromną radość i satysfakcję. Cieszy mnie też możliwość rozwoju umiejętności miękkich – negocjacji, komunikacji, organizacji pracy.

– Z jakiego sukcesu zespołu jesteś wyjątkowo dumna?

Jestem dumna z faktu, że świetnie radzimy sobie nawet z trudnymi klientami. Istnieją rynki, na których między innymi z powodów kulturowych, problemy często są eskalowane, a rozwiązania mają być gotowe „na już”.

Okres świeżo po wdrożeniu jest pełen wyzwań – wszystko jest nowe, wymaga rozpracowania i poukładania. Trzeba poznać charaktery i styl pracy ludzi po stronie Klienta. Tym bardziej jestem dumna, że potrafimy stabilizować sytuację w projekcie – tak jest i tym razem, w przypadku Grecji.

Czytaj kolejną historię

Paweł - Service Desk Team Leader

Autor

Kinga Moska

Kinga

Service Delivery Executive

CO SŁYCHAĆ W HICRON?

Co robimy, na jakie pomysły wpadamy, komu i jak pomagamy?
Dowiedz się więcej o naszej pracy i osiągnięciach – poznaj Hicron i naszych Ludzi!